10.X.2023 r., po blisko 12 miesiącach procesu inwestycyjnego, miało miejsce uroczyste otwarcie Dolnośląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości ICT w Bielawie". Z kolei 22.XI. br., w wyniku przeprowadzonego przez Gminę przetargu nieograniczonego, podpisana została umowa, na mocy której rolę administratora obiektu powierzono Bielawskiej Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o.
Jak wynika z przedmiotowej umowy, bielawski samorząd, z tytułu jej realizacji, nie będzie ponosił żadnych kosztów, zaś gminna spółka, która od wielu lat z dużym powodzeniem zarządza Bielawskim Inkubatorem Przedsiębiorczości oraz Dolnośląskim Inkubatorem Art-Przedsiębiorczości, będzie czerpać z obiektu wszelkie przychody oraz finansować jego funkcjonowanie.
W efekcie umowy, kompleksowo zmodernizowany obiekt poprzemysłowy o powierzchni zabudowy 890 m2 i powierzchni użytkowej 2.804 m2, zlokalizowany w Bielawie przy ul. Piastowskiej 19 A, oficjalną działalność rozpoczął z dniem 1.XII.2023 r. Co ważne już pierwszego dnia najemców znalazło już blisko 50 % lokali. Istotnym jest fakt, iż układ pomieszczeń inkubatora pozwala na wygodną pracę indywidualną i zespołową. Do dyspozycji przedsiębiorców oddane zostały pokoje biurowe o różnej powierzchni, kameralne sale spotkań, recepcja, pomieszczenia kuchenne i sanitarne. Inkubator dysponuje w sumie aż 26 biurami. Zagospodarowany został również teren wokół budynku.
Najciekawszą kondygnacją obiektu jest piwnica (niegdyś drukarnia czasopisma włókniarzy pt. "Krosno"), w której powstała "klimatyczna" wielofunkcyjna sala multimedialna o powierzchni 441,14 m2. W poziomie piwnicy powstało także przejście bezpośrednio łączące dziedziniec przed budynkiem z ul. W. Grabskiego, przy której zlokalizowane są wielostanowiskowe parkingi.
Nowo utworzony inkubator przedsiębiorczości posiada indywidualny charakter wynikający z powiązania jego profilu działalności z branżą ICT (Information and Communication Technologies), branżami pokrewnymi oraz firmami stosującymi rozwiązania teleinformatyczne. Specjalizacja pozwala na precyzyjne ukierunkowanie inkubatora na wsparcie m.in. małych i średnich przedsiębiorstw informatycznych, telekomunikacyjnych, dostawców operatorów telefonii komórkowej, teleinformatycznych, czy firm internetowych świadczących e-usługi.
Na realizację zadania Gmina Bielawa otrzymała dotację ze środków Unii Europejskiej w wysokości 12.345.256,65 zł. Co istotne uzyskane wsparcie stanowi aż 42,7 % wartości całego przedsięwzięcia, opiewającej na kwotę 28.896.425,36 zł.
Inkubator Przedsiębiorczości ICT jest uzupełnieniem działalności Dolnośląskiego Inkubatora Art-Przedsiębiorczości, który znajduje się w 2 sąsiadujących budynkach. Inwestycję Gminy doceniła również wicemarszałkini obecnej kadencji Sejmu RP - p. Monika Wielichowska, która przesłała do bielawskiego magistratu stosowny list gratulacyjny.
Realizacja projektu jest działaniem komplementarnym w stosunku do inwestycji polegającej na kompleksowej przebudowie ulic W. Grabskiego, Teatralnej, Strażackiej i Cmentarnej, która została zrealizowana w latach 2021-22. Oba zadania powinny w znaczącym stopniu przyczynić się do rewitalizacji obszaru związanego funkcjonalnie z upadłymi zakładami włókienniczymi "Bielbaw".
um.bielawa.pl
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu szkoleniowo-matchmakingowym „Nauka dla Biznesu”, które odbędzie się 18 września 2024 roku (spotkania matchmakingowe na żywo i online w dniach 19-20 września). Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dla uczestników wydarzenia „Nauka dla Biznesu” przewidzieliśmy zniżkę na udział w równolegle odbywającej się konferencji PORT for Health 2024.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.
Jesteśmy grupą osób, którym zależy na wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych w nierównej walce na bardzo konkurencyjnym rynku w Polsce. Zapraszamy na Bieszczadzką Integrację Operatorów Telekomunikacyjnych, która odbędzie się w dniach 03-05 września 2024r. (wtorek-czwartek).
Spotkanie skierowane jest do właścicieli wybranych firm telekomunikacyjnych oraz kadry zarządzającej, którzy chcieliby posłuchać oraz opowiedzieć o sprawdzonych i działających rozwiązaniach w prowadzeniu biznesu telekomunikacyjnego. Nie będą to jednak nudne wykłady ale spotkanie w luźnej atmosferze przy inspirujących rozmowach, dobrym jedzeniu, wybornych trunkach i doborowym towarzystwie.
Na miejsce tego wyjątkowego spotkania wybraliśmy Eden Rajskie SPA położone w Bieszczadach, bezpośrednio nad rzeką San, nieopodal Jeziora Solińskiego. Obsługa tego wyjątkowego miejsca zadba o atmosferę relaksu, a Państwo zdecydują czy najlepiej o biznesie rozmawia się w basenie, saunie, jacuzzi, czy przy zastawionym stole, podczas spaceru w górach a może w kajaku podczas spływu. Zależy nam na kameralnym charakterze spotkania tak aby każdy z każdym miał okazję porozmawiać, dlatego liczba miejsc jest ograniczona.
W dniu 19 marca br. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podpisał umowę o powierzenie grantu "Cyberbezpieczny Powiat Wałbrzyski", który został wybrany do dofinansowania w konkursie grantowym pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”, realizowanym w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe. Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa”.
czytaj więcej