Bezpłatne szkolenie dla MŚP: E-eksport. Wielkie możliwości dla małych firm”. We wtorek 28 listopada 2023r. w godzinach 10:00-15:00 we Wrocławiu - Radisson Blu Hotel.
Szkolenie organizowane jest przez Krajowa Izba Gospodarcza, Amazon oraz Gonito we współpracy z Dolnośląska Izba Gospodarcza. Szkolenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Pana Cezarego Przybylskiego. Patronem wydarzenia jest Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego.
Aby wypłynąć na szerokie wody e-commerce za granicą, nie musisz posiadać dużego statku!
Jeśli:
- jesteś właścicielem marki, producentem lub dystrybutorem
- prowadzisz mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo
- chcesz postawić pierwsze kroki w internetowym eksporcie
- nie posiadasz doświadczenia w e-commerce lub chcesz rozwijać swoje kompetencje
I poszukujesz wsparcia, inspiracji, sprawdzonych rozwiązań lub możliwości nawiązania kontaktu z ekspertami e-commerce? Weź udział w spotkaniu z praktykami #ecommerce, którzy pokażą Ci, jak uruchomić pierwszą sprzedaż za granicą, jak wykorzystać strategię sprzedaży na #marketplace, jak uruchomić sprzedaż w regionie CEE oraz oszczędzić na logistyce zagranicznej.
Szczegółowa agenda dostępna pod linkiem: https://cross-border.pl/szkolenia/
Szkolenie będzie prowadzone stacjonarnie przez doświadczonych ekspertów e-commerce:
Emil Jaroch z Amazon
Doświadczony specjalista w segmencie handlu tradycyjnego oraz e-commerce. Obecnie wspiera ekspansję Amazon w Europie jako Team Lead w Polsce. Wcześniej kierował działami marketingu i wdrożeniami e-commerce oraz wspierał marki i duże europejskie sieci handlowe poprzez kreowanie strategii zakupowych, strategiczne zarządzanie kategoriami produktowymi, oraz nadzorowanie skomplikowanych łańcuchów dostaw. Pracując w dynamicznych środowiskach, angażował się w zarządzanie cyfryzacją sprzedaży i strategiczny rozwój biznesu w oparciu o dane.
Ekspert sprzedaży na Amazon, prawnik, specjalista w zakresie prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Założyciel oraz CEO Gonito - agencji, która jako pierwsza w Polsce zaoferowała wsparcie i optymalizację sprzedaży na Amazon, pomagając firmom - producentom i dystrybutorom w wejściu na nowe zagraniczne rynki.
Michał Kołakowski z Shumee
Dyrektor zarządzający, posiada duże doświadczenie w rozwijaniu sprzedaży zagranicznej w e-commerce, w szczególności na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.
Wojciech Bijan z Global24
General Manager firmy w Polsce, jego misją jest zwiększanie konkurencyjności sklepów internetowych partnerów za granicą dzięki obsłudze zwrotów i przesyłek, szczególnie w Wielkiej Brytanii i Niemczech.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. Dlatego nie zwlekaj i zapisz się już dziś!
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy przy współpracy z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego zapraszają na webinarium "Dotacje na usługi rozwojowe, kursy, szkolenia, podnoszenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy". Spotkanie informacyjne on-line dotyczy możliwości uzyskania wsparcia finansowego na usługi rozwojowe m.in. kursy, szkolenia, nabywanie, potwierdzenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy.
Jak się zapisać: Aby wziąć udział w webinarium, należy zgłosić swoje uczestnictwo na adres: Aleksandra.Kukula@dolnyslask.pl Po zgłoszeniu się otrzymacie Państwo indywidualny link do spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w webinarium jest bezpłatny. W razie problemów technicznych, prosimy o kontakt z organizatorem.
Do udziału zapraszamy: dolnośląskich przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na rozwój firmy.
Spotkanie odbędzie się: 22.10.2024 (wtorek), w godzinach 10.00-11.20 poprzez platformę on-line Zoom.
Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczął nabór do nowo powołanej Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji. Jest to najważniejsze forum współpracy samorządu Dolnego Śląska z firmami, sektorem nauki i badań, instytucjami otoczenia biznesu i innymi uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji zaprogramowane w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, a zarazem istotny element procesu przedsiębiorczego odkrywania.
Celem prac grupy jest stała identyfikacja i monitoring wskazanych obszarów rozwojowych w regionie, określanych jako inteligentne specjalizacje, określanie kierunków rozwoju oraz najbardziej perspektywicznych nisz, w które powinny być inwestowane środki przeznaczone na wzrost innowacyjności. Celem jest również zapewnienie stałej kooperacji pomiędzy stroną samorządową a uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji. Współpraca ta z jednej strony pomaga dostosować politykę innowacyjną Dolnego Śląska do potrzeb przedsiębiorstw, uczelni, sektora badawczo-rozwojowego, otoczenia biznesu i użytkowników innowacji, oraz co najważniejsze, jest także dla uczestników miejscem animowania współpracy i inicjowania wspólnych projektów i przedsięwzięć. Samorząd zakłada możliwość organizowania zespołów zadaniowych/tematycznych w ramach Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji, ukierunkowanych na animację przedsięwzięć w obszarze konkretnej specjalizacji.
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu szkoleniowo-matchmakingowym „Nauka dla Biznesu”, które odbędzie się 18 września 2024 roku (spotkania matchmakingowe na żywo i online w dniach 19-20 września). Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dla uczestników wydarzenia „Nauka dla Biznesu” przewidzieliśmy zniżkę na udział w równolegle odbywającej się konferencji PORT for Health 2024.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.