Ponad 6 milionów złotych pozyskała Gmina Walim na inwestycję związaną z bezpłatnym dostępem do Internetu w technologii LTE, na terenie całej gminy. Projekt zakłada także zakup blisko 400 zestawów komputerowych oraz szkolenia z ich obsługi dla wszystkich chętnych mieszkańców.
Gmina Walim podpisała umowę z Konsorcjum firm: Viatelecome Sp. z o.o. z Wrocławia i Sotronic Sp. z o.o. z Balic, dotyczącą zadania pn. „ Zaprojektowanie i budowa infrastruktury sieci szerokopasmowej, dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz szkolenie beneficjentów w ramach projektu pn. Rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Walim”.
- Chciałbym złożyć szczere gratulacje na ręce wójta, ponieważ ten projekt to pomoc dla tych, którzy są wykluczeni cyfrowo. Mamy dwa miliardy euro na informatyzację w Polsce. Dzięki temu chcemy wykluczyć istnienie tzw. białych plam – mówił Andrzej Witold Halicki, Minister Administracji i Cyfryzacji. Wybrana technologia pozwoli na uruchomienie dostępu dla beneficjentów projektu, praktycznie w każdym dowolnym punkcie gminy. Swoim zasięgiem ma obejmować blisko 95 % terenu. – Jest to pierwszy taki projekt na Dolny Śląsku jaki realizujemy. Ze względu na otoczenie będzie dla nas dużym wyzwaniem by zapewnić te dziewięćdziesiąt pięć procent pokrycia skutecznym sygnałem dostępu do sieci. Myślę jednak, że damy sobie z tym rade i za osiem miesięcy spotkamy się na podpisaniu protokołu – mówił wykonawca. System LTE składać się będzie ze stacji bazowej. Natomiast system WiFi z 15 punktów dostępowych zlokalizowanych na obiektach jednostek podległych. –Realizacja tego projektu przyniesie mieszkańcom naszej gminy szereg korzyści. Przede wszystkim umożliwimy najuboższym rodzinom nieodpłatne korzystanie z najnowszych zdobyczy techniki. Będzie to również likwidacja tzw. białych plam, czyli miejscowości, które całkowicie pozbawione są dostępu do Internetu- mówił Adama Hausman, wójt gminy Walim. Ponadto w ramach projektu zakupionych zostanie blisko 400 zestawów komputerowych. Część z nich, około 90 sztuk zostanie przekazana do gminnych instytucji kulturalnych i oświatowych. Pozostałe zostaną rozdane mieszkańcom gminy spełniającym kryteria określone w regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie. – Cieszymy się, że już w niedługim czasie wszyscy nasi mieszkańcy będą mogli bezpłatnie łączyć się z siecią globalną. To samo dotyczy osób odwiedzających gminę. Zatem nasze działania pozytywnie wpłyną na komfort życia w regionie i jego atrakcyjność turystyczną- mówił Adama Hausman. - Dla Gminy Walim jest to krok do przodu, krok w cyfryzację. My wszyscy, którzy mamy dostęp do Internetu nie wyobrażamy sobie sytuacji, żeby tego dostępu nie było. Dlatego cieszę się, że problem ten został rozwiązany. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców, ale również dla tych którzy przyjeżdżają do gminy Walim – mówiła Katarzyna Izabela Mrzygłocka, poseł na sejm RP. Projekt pt. „Rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Walim”, całkowicie finansowany jest ze środków unijnych. Jego realizacja przewidziana jest na 5 lat. Po tym czasie ma nastąpić modernizacja lub wymiana sprzętu.
Magda Przepiórka
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy przy współpracy z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego zapraszają na webinarium "Dotacje na usługi rozwojowe, kursy, szkolenia, podnoszenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy". Spotkanie informacyjne on-line dotyczy możliwości uzyskania wsparcia finansowego na usługi rozwojowe m.in. kursy, szkolenia, nabywanie, potwierdzenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy.
Jak się zapisać: Aby wziąć udział w webinarium, należy zgłosić swoje uczestnictwo na adres: Aleksandra.Kukula@dolnyslask.pl Po zgłoszeniu się otrzymacie Państwo indywidualny link do spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w webinarium jest bezpłatny. W razie problemów technicznych, prosimy o kontakt z organizatorem.
Do udziału zapraszamy: dolnośląskich przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na rozwój firmy.
Spotkanie odbędzie się: 22.10.2024 (wtorek), w godzinach 10.00-11.20 poprzez platformę on-line Zoom.
Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczął nabór do nowo powołanej Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji. Jest to najważniejsze forum współpracy samorządu Dolnego Śląska z firmami, sektorem nauki i badań, instytucjami otoczenia biznesu i innymi uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji zaprogramowane w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, a zarazem istotny element procesu przedsiębiorczego odkrywania.
Celem prac grupy jest stała identyfikacja i monitoring wskazanych obszarów rozwojowych w regionie, określanych jako inteligentne specjalizacje, określanie kierunków rozwoju oraz najbardziej perspektywicznych nisz, w które powinny być inwestowane środki przeznaczone na wzrost innowacyjności. Celem jest również zapewnienie stałej kooperacji pomiędzy stroną samorządową a uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji. Współpraca ta z jednej strony pomaga dostosować politykę innowacyjną Dolnego Śląska do potrzeb przedsiębiorstw, uczelni, sektora badawczo-rozwojowego, otoczenia biznesu i użytkowników innowacji, oraz co najważniejsze, jest także dla uczestników miejscem animowania współpracy i inicjowania wspólnych projektów i przedsięwzięć. Samorząd zakłada możliwość organizowania zespołów zadaniowych/tematycznych w ramach Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji, ukierunkowanych na animację przedsięwzięć w obszarze konkretnej specjalizacji.
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu szkoleniowo-matchmakingowym „Nauka dla Biznesu”, które odbędzie się 18 września 2024 roku (spotkania matchmakingowe na żywo i online w dniach 19-20 września). Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dla uczestników wydarzenia „Nauka dla Biznesu” przewidzieliśmy zniżkę na udział w równolegle odbywającej się konferencji PORT for Health 2024.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.