Aż 10 milionów Polaków nie korzysta z komputerów i Internetu. Zdecydowaną większość stanowią osoby po pięćdziesiątym roku życia. Gmina Świdnica zamierza przyłączyć się do projektu, który pozwoli osobom starszym otworzyć wirtualne okno na świat. W realizacji projektu pomogą Latarnicy. Szybki rozwój nowoczesnej technologii zmusza do płynnego poruszania się w obrębie komputerów oraz Internetu, który codziennością staje się nie tylko w domach, ale przede wszystkim w szkołach i miejscach pracy. Młodzież z Gminy Świdnica ma zapewniony bezpłatny dostęp do komputerów w placówkach oświatowych oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Witoszowie Górnym. Podczas gdy młodzież na co dzień korzysta z nowoczesnych technologii, to aż 10 milionów Polaków po pięćdziesiątym roku życia, boi się lub nie potrafi pracować z komputerem, a tym bardziej z Internetem.
Z tego też powodu Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wprowadziło projekt Polska Cyfrowa Równych Szans, która ma na celu wspieranie działań na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych Polaków. Do tego zadania zostali powołani Latarnicy. Wolontariusze pojawią się również w Gminie Świdnica, która przyłączyła się do projektu. – W pierwszej fazie naszego działania założyliśmy, że projekt obejmować będzie przeprowadzenie warsztatów komputerowych dla seniorów mieszkających w Bystrzycy Górnej oraz Grodziszczu. Zajęcia odbywać się będą na świetlicach, gdzie osoby starsze będą mogły w dogodnych dla siebie warunkach opanowywać umiejętności obsługi komputera. W pokonywaniu lęków i przełamywaniu barier ma pomóc kameralny charakter, możliwość posiedzenia przy kawie czy herbacie i domowych wypiekach – mówi Justyna Sara-Hryncyszyn, latarnik w gminie Świdnica. – Seniorzy zostaną podzieleni na trzy dziewięcio osobowe grupy, a spotkania będą odbywać się raz w tygodniu po godzinie. W projekcie poza osobami starszymi weźmie udział młodzież z Grodziszcza i Bystrzycy Górnej. Tym samym stworzymy projekt międzypokoleniowy.- dodaje Justyna Sara- Hryncyszyn. Izabela Patro
źródło: 30minut
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu szkoleniowo-matchmakingowym „Nauka dla Biznesu”, które odbędzie się 18 września 2024 roku (spotkania matchmakingowe na żywo i online w dniach 19-20 września). Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dla uczestników wydarzenia „Nauka dla Biznesu” przewidzieliśmy zniżkę na udział w równolegle odbywającej się konferencji PORT for Health 2024.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.
Jesteśmy grupą osób, którym zależy na wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych w nierównej walce na bardzo konkurencyjnym rynku w Polsce. Zapraszamy na Bieszczadzką Integrację Operatorów Telekomunikacyjnych, która odbędzie się w dniach 03-05 września 2024r. (wtorek-czwartek).
Spotkanie skierowane jest do właścicieli wybranych firm telekomunikacyjnych oraz kadry zarządzającej, którzy chcieliby posłuchać oraz opowiedzieć o sprawdzonych i działających rozwiązaniach w prowadzeniu biznesu telekomunikacyjnego. Nie będą to jednak nudne wykłady ale spotkanie w luźnej atmosferze przy inspirujących rozmowach, dobrym jedzeniu, wybornych trunkach i doborowym towarzystwie.
Na miejsce tego wyjątkowego spotkania wybraliśmy Eden Rajskie SPA położone w Bieszczadach, bezpośrednio nad rzeką San, nieopodal Jeziora Solińskiego. Obsługa tego wyjątkowego miejsca zadba o atmosferę relaksu, a Państwo zdecydują czy najlepiej o biznesie rozmawia się w basenie, saunie, jacuzzi, czy przy zastawionym stole, podczas spaceru w górach a może w kajaku podczas spływu. Zależy nam na kameralnym charakterze spotkania tak aby każdy z każdym miał okazję porozmawiać, dlatego liczba miejsc jest ograniczona.
W dniu 19 marca br. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podpisał umowę o powierzenie grantu "Cyberbezpieczny Powiat Wałbrzyski", który został wybrany do dofinansowania w konkursie grantowym pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”, realizowanym w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe. Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa”.
czytaj więcej