sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie, cyberbezpieczeństwo, e-biznes

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Uzależnienie od internetu. Czy to w ogóle możliwe?
2012-05-11 09:46

Te pytanie zadają sobie nie tylko lekarze i naukowcy, ale także rodzice tych dzieci, które spędzają przed komputerem cały swój wolny czas. Między szkołą, snem i posiłkami znajdują tylko czas na granie na komputerze, sprawdzanie poczty elektronicznej, przeglądanie facebooka czy nk, oglądanie demotywatorów, komixxów, youtube'a czy jeszcze innych portali i serwisów. Jednak najbardziej uzależniające wydają się gry, głównie gry online. Przeciętny dzieciak spędza dziennie około 6 godzin na granie w gry, a w soboty i niedziele czas ten wydłuża się nawet do 12 godzin na dobę. Są to ogromne liczby pokazujące jak niebezpieczny i wciągający może być internet. Największymi grami w jakie gra dzisiejsza młodzież to: World of Warcraft, League of Legends, a do niedawna także Metin 2. Godziny spędzane na wykonywaniu misji, wbijaniu leveli, zdobywanie odpowiednich przedmiotów i uzbrojenia niejako zmuszają aby grać dalej. "Skoro spędziłem tyle czasu to nie mogę teraz przestać" - takie myślenie jest najbardziej zgubne.


Dlatego należy zawczasu ustalić sobie ile czasu mogę poświęcić na tego typu rozrywkę i ściśle się tego trzymać, a kiedy zauważamy że zaczynamy ten czas wydłużać, to trzeba podjąć radykalne metody działania, bo kiedy ktoś już się uzależni to jest strasznie ciężko go oderwać od komputera. A gdy się zdarzy że nie ma prądu lub internetu to taka osoba jest zdezorientowana, nie może sobie znaleźć miejsca ani z niczym poradzić, gdyż nie jest przyzwyczajona do takiego trybu spędzania wolnego czasu. Dlatego to na rodzicach spoczywa obowiązek dopilnowywania swoich dzieci, a jeśli jest taka potrzeba to i obowiązek "odcięcia" ich od internetu. Co prawda może się to wydawać nie dobre, ale na dłuższą metę przynosi dobre rezultaty, a takie dzieci będą mogły w przyszłości podziękować za to swoim rodzicom.



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: