Te pytanie zadają sobie nie tylko lekarze i naukowcy, ale także rodzice tych dzieci, które spędzają przed komputerem cały swój wolny czas. Między szkołą, snem i posiłkami znajdują tylko czas na granie na komputerze, sprawdzanie poczty elektronicznej, przeglądanie facebooka czy nk, oglądanie demotywatorów, komixxów, youtube'a czy jeszcze innych portali i serwisów. Jednak najbardziej uzależniające wydają się gry, głównie gry online. Przeciętny dzieciak spędza dziennie około 6 godzin na granie w gry, a w soboty i niedziele czas ten wydłuża się nawet do 12 godzin na dobę. Są to ogromne liczby pokazujące jak niebezpieczny i wciągający może być internet. Największymi grami w jakie gra dzisiejsza młodzież to: World of Warcraft, League of Legends, a do niedawna także Metin 2. Godziny spędzane na wykonywaniu misji, wbijaniu leveli, zdobywanie odpowiednich przedmiotów i uzbrojenia niejako zmuszają aby grać dalej. "Skoro spędziłem tyle czasu to nie mogę teraz przestać" - takie myślenie jest najbardziej zgubne.
Dlatego należy zawczasu ustalić sobie ile czasu mogę poświęcić na tego typu rozrywkę i ściśle się tego trzymać, a kiedy zauważamy że zaczynamy ten czas wydłużać, to trzeba podjąć radykalne metody działania, bo kiedy ktoś już się uzależni to jest strasznie ciężko go oderwać od komputera. A gdy się zdarzy że nie ma prądu lub internetu to taka osoba jest zdezorientowana, nie może sobie znaleźć miejsca ani z niczym poradzić, gdyż nie jest przyzwyczajona do takiego trybu spędzania wolnego czasu. Dlatego to na rodzicach spoczywa obowiązek dopilnowywania swoich dzieci, a jeśli jest taka potrzeba to i obowiązek "odcięcia" ich od internetu. Co prawda może się to wydawać nie dobre, ale na dłuższą metę przynosi dobre rezultaty, a takie dzieci będą mogły w przyszłości podziękować za to swoim rodzicom.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.
Jesteśmy grupą osób, którym zależy na wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych w nierównej walce na bardzo konkurencyjnym rynku w Polsce. Zapraszamy na Bieszczadzką Integrację Operatorów Telekomunikacyjnych, która odbędzie się w dniach 03-05 września 2024r. (wtorek-czwartek).
Spotkanie skierowane jest do właścicieli wybranych firm telekomunikacyjnych oraz kadry zarządzającej, którzy chcieliby posłuchać oraz opowiedzieć o sprawdzonych i działających rozwiązaniach w prowadzeniu biznesu telekomunikacyjnego. Nie będą to jednak nudne wykłady ale spotkanie w luźnej atmosferze przy inspirujących rozmowach, dobrym jedzeniu, wybornych trunkach i doborowym towarzystwie.
Na miejsce tego wyjątkowego spotkania wybraliśmy Eden Rajskie SPA położone w Bieszczadach, bezpośrednio nad rzeką San, nieopodal Jeziora Solińskiego. Obsługa tego wyjątkowego miejsca zadba o atmosferę relaksu, a Państwo zdecydują czy najlepiej o biznesie rozmawia się w basenie, saunie, jacuzzi, czy przy zastawionym stole, podczas spaceru w górach a może w kajaku podczas spływu. Zależy nam na kameralnym charakterze spotkania tak aby każdy z każdym miał okazję porozmawiać, dlatego liczba miejsc jest ograniczona.
W dniu 19 marca br. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podpisał umowę o powierzenie grantu "Cyberbezpieczny Powiat Wałbrzyski", który został wybrany do dofinansowania w konkursie grantowym pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”, realizowanym w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe. Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa”.
czytaj więcejKongres Prawny EY Law to nie tylko miejsce wymiany wiedzy, ale także platforma budowania wspólnych rozwiązań na rzecz przyszłości. Nasze panele, prelekcje i dyskusje to unikalna okazja do zdobycia nowych perspektyw i rozszerzenia horyzontów zawodowych.
Zapraszamy już we wtorek 19 marca 2024 roku w godz. 9:30 - 14:00.
Kongres Prawny odbywa się w formule online. Rejestracja jest bezpłatna.