Ponad 300 uczestników z całej Polski wzięło udział w XXXV olimpiadzie elektrycznej i elektronicznej, która odbyła się w Wałbrzychu. Przez dwa dni sprawdzano wiedzę młodzieży ze szkół zawodowych i technicznych w 5 kategoriach. Organizatorem ogólnopolskich zmagań było Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu oraz Zespół Szkół Politechnicznych wraz z Zespołem Szkół nr 5. Olimpiada sprawdzała wiedzę z takich branż, jak elektronika, elektryka, mechatronika, czy teleinformatyka. To największy tego typu konkurs organizowany na terenie kraju. Oprócz nagród rzeczowych, dla finalistów konkursu otwierały się drogi w dalszych kierunkach kształcenia. - Laureaci olimpiady zwolnieni są z części teoretycznej egzaminu technicznego. Mają również zagwarantowany wstęp na wszystkie uczelnie wyższe zajmujące się tymi dziedzinami – podkreśla Roman Głód, dyrektor wałbrzyskiego „mechanika” i „energetyka”. Olimpiada składała się z trzech etapów. Najpierw wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się z egzaminem teoretycznym,przygotowanym przez Akademię Górniczo – Hutniczą z Krakowa. Najlepsi przechodzili z kolei do skomplikowanej części praktycznej konkursu. Na finalistów czekały indywidualne rozmowy z komisją, która sprawdzała szczegółową wiedzę uczestników. Do miasta zjechało prawie 500 osób wraz ze swoimi opiekunami i nauczycielami. Współpraca placówek zawodowych z Wałbrzycha zaowocowała wydaniem prawie 700 posiłków, przygotowanych przez szkołę gastronomiczną. Olimpiada była również doskonałą okazją na promocję regionu. - Staraliśmy się połączyć stronę edukacyjną oraz turystyczną tej inicjatywy. – tłumaczy Robert Ławski, starosta wałbrzyski – Rozlokowaliśmy uczestników w gospodarstwach agroturystycznych z regionu oraz daliśmy możliwość zwiedzenia naszych terenów – opowiada włodarz powiatu. Uroczyste uhonorowanie 15 finalistów w 5 kategoriach odbyło się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Angelusa Silesiusa. Oprócz nagród rzeczowych, w których skład wchodziły specjalistyczne narzędzia, przyznano również wyróżnienie specjalne.
Firma Faurecia zaproponowała wałbrzyskiemu uczniowi zespołu szkół nr 5, Piotrowi Szilerowi, 12 miesięczny staż zawodowy. - Będzie to staż płatny z umową o pracę, na kwotę 2 tysięcy złotych miesięcznie. Osoba taka będzie mogła skorzystać ze wszystkich świadczeń, które przysługują naszym pracownikom, czyli dodatkowych szkoleń, czy wakacji – wymienia Karol Zieliński, menadżer fabryki Faurecia Wałbrzych. – Liczę również na to, że Piotr da sobie radę i zostanie z nami na dłużej. – kończy. Red.
źródło: 30minut
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu szkoleniowo-matchmakingowym „Nauka dla Biznesu”, które odbędzie się 18 września 2024 roku (spotkania matchmakingowe na żywo i online w dniach 19-20 września). Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dla uczestników wydarzenia „Nauka dla Biznesu” przewidzieliśmy zniżkę na udział w równolegle odbywającej się konferencji PORT for Health 2024.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.
Jesteśmy grupą osób, którym zależy na wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych w nierównej walce na bardzo konkurencyjnym rynku w Polsce. Zapraszamy na Bieszczadzką Integrację Operatorów Telekomunikacyjnych, która odbędzie się w dniach 03-05 września 2024r. (wtorek-czwartek).
Spotkanie skierowane jest do właścicieli wybranych firm telekomunikacyjnych oraz kadry zarządzającej, którzy chcieliby posłuchać oraz opowiedzieć o sprawdzonych i działających rozwiązaniach w prowadzeniu biznesu telekomunikacyjnego. Nie będą to jednak nudne wykłady ale spotkanie w luźnej atmosferze przy inspirujących rozmowach, dobrym jedzeniu, wybornych trunkach i doborowym towarzystwie.
Na miejsce tego wyjątkowego spotkania wybraliśmy Eden Rajskie SPA położone w Bieszczadach, bezpośrednio nad rzeką San, nieopodal Jeziora Solińskiego. Obsługa tego wyjątkowego miejsca zadba o atmosferę relaksu, a Państwo zdecydują czy najlepiej o biznesie rozmawia się w basenie, saunie, jacuzzi, czy przy zastawionym stole, podczas spaceru w górach a może w kajaku podczas spływu. Zależy nam na kameralnym charakterze spotkania tak aby każdy z każdym miał okazję porozmawiać, dlatego liczba miejsc jest ograniczona.
W dniu 19 marca br. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podpisał umowę o powierzenie grantu "Cyberbezpieczny Powiat Wałbrzyski", który został wybrany do dofinansowania w konkursie grantowym pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”, realizowanym w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe. Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa”.
czytaj więcej