W wolnym czasie lubię pograć w coś na komputerze lub konsoli. Jest to mój sposób na nudę lub spędzenie wolnego czasu, kiedy nie jestem ze znajomymi.
Moje zafascynowanie grami zaczęło się, gdy dostałem pierwszą konsolę PsOne, później PlayStation2, to na nich poznałem i zagrałem w dużo gier. Najbardziej lubiłem te strategiczne, jak „Worms”, „Red Alert”, ze sportowych, „FIFA” i „PES” oraz gry akcji i platformowe typu „Tomb Raider”, „Crash” i wiele innych, a także gry wyścigowe jak „Need For Speed”.
Ostatnio jednak polubiłem gry MMORPG przez Internet.
Są świetne, można spotkać z ludzi z całej Polski lub świata, wspólnie pograć i pomagać sobie nawzajem. Gry tego typu zwykle są oparte zwykle na fabule, czyli w grze są zadania do wypełnienia, coraz silniejsi wrogowie do pokonania, wraz ze wzrostem poziomu, tak zwanego „levela”, mamy coraz to lepszy ekwipunek oraz czary i umiejętności. W grach tego typu, sami możemy zdecydować jak rozwijamy naszą postać i od naszego wyboru zależy jak szybko nasza postać zdobywa kolejne punkty doświadczenia.
Ciekawym rozwiązaniem w grach MMO są gildie, które tworzą gracze dla graczy, w takich „klanach” gracze tworzą zwartą grupę ludzi, którzy się wzajemnie wspierają w trudnościach bitwy z innymi oraz pomagają sobie w zadaniach.
Gra „The Pride Of Taern” to stworzona przez Polaków świetna gra MMORPG wykonana w całości w technologii Flash, w którą możemy grać w przeglądarce, bez konieczności pobierania pakietów instalacyjnych, czy dodatków, wszystko dzieje się w oknie wyszukiwarki. Pomimo grafiki 2D, gra ma swój unikalny i indywidualny klimat, co potwierdza ilość aktywnych graczy.
Gra godna polecenia, sam często w wolnym czasie sobie w to pogrywam.
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy przy współpracy z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego zapraszają na webinarium "Dotacje na usługi rozwojowe, kursy, szkolenia, podnoszenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy". Spotkanie informacyjne on-line dotyczy możliwości uzyskania wsparcia finansowego na usługi rozwojowe m.in. kursy, szkolenia, nabywanie, potwierdzenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy.
Jak się zapisać: Aby wziąć udział w webinarium, należy zgłosić swoje uczestnictwo na adres: Aleksandra.Kukula@dolnyslask.pl Po zgłoszeniu się otrzymacie Państwo indywidualny link do spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w webinarium jest bezpłatny. W razie problemów technicznych, prosimy o kontakt z organizatorem.
Do udziału zapraszamy: dolnośląskich przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na rozwój firmy.
Spotkanie odbędzie się: 22.10.2024 (wtorek), w godzinach 10.00-11.20 poprzez platformę on-line Zoom.
Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczął nabór do nowo powołanej Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji. Jest to najważniejsze forum współpracy samorządu Dolnego Śląska z firmami, sektorem nauki i badań, instytucjami otoczenia biznesu i innymi uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji zaprogramowane w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, a zarazem istotny element procesu przedsiębiorczego odkrywania.
Celem prac grupy jest stała identyfikacja i monitoring wskazanych obszarów rozwojowych w regionie, określanych jako inteligentne specjalizacje, określanie kierunków rozwoju oraz najbardziej perspektywicznych nisz, w które powinny być inwestowane środki przeznaczone na wzrost innowacyjności. Celem jest również zapewnienie stałej kooperacji pomiędzy stroną samorządową a uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji. Współpraca ta z jednej strony pomaga dostosować politykę innowacyjną Dolnego Śląska do potrzeb przedsiębiorstw, uczelni, sektora badawczo-rozwojowego, otoczenia biznesu i użytkowników innowacji, oraz co najważniejsze, jest także dla uczestników miejscem animowania współpracy i inicjowania wspólnych projektów i przedsięwzięć. Samorząd zakłada możliwość organizowania zespołów zadaniowych/tematycznych w ramach Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji, ukierunkowanych na animację przedsięwzięć w obszarze konkretnej specjalizacji.
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu szkoleniowo-matchmakingowym „Nauka dla Biznesu”, które odbędzie się 18 września 2024 roku (spotkania matchmakingowe na żywo i online w dniach 19-20 września). Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dla uczestników wydarzenia „Nauka dla Biznesu” przewidzieliśmy zniżkę na udział w równolegle odbywającej się konferencji PORT for Health 2024.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.