sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie, cyberbezpieczeństwo, e-biznes

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Wolność, a internet
2012-01-30 13:15

Około stu wałbrzyszan wzięło udział w manifestacji zorganizowanej przeciwko wprowadzeniu międzynarodowej umowy ACTA. Zdaniem uczestników po reformie odpłatności za leki tym razem na celowników jest wolność w Internecie. - Wprowadzenie międzynarodowej umowy ACTA daje rządzącym na całym świecie możliwość usuwania witryn internetowych, na których znajdą się nieprzychylne komentarze. Na zatrzymanie takich działań nie będzie miał wpływu nawet sąd. To krok w stronę cenzury i fałszowania informacji.


Obłudą jest tłumaczenie rządzących, że umowa ACTA dotyczy ochrony własności intelektualnej i skierowana jest przeciwko piractwu w sieci. Nie chce się wierzyć, że te szczytnie brzmiące cele były skandalicznie tuszowane już na samym początku! Jak? 18 grudnia 2011 roku, a więc w czasie Polskiej Prezydencji, Rada Unii Europejskiej opublikowała krótką informację o przyjęciu ACTA. Komunikat pojawił się na stronie numer 43 komunikatu prasowego dotyczącego rolnictwa i rybołówstwa – podkreślali manifestujący.
źródło: 30minut
 



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: