Zainteresowanie uczniów, jaki i nauczycieli nowymi możliwościami informatyki, pobudzenie aktywności młodzieży uzdolnionej oraz stworzenie możliwości samodzielnego zdobywania wiedzy oraz rozwijanie swoich uzdolnień jest głównym celem XI edycji Konkursu Wiedzy Informatycznej „T@lenty Informatyczne”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, w siedzibie Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Szczawnie – Zdrój.
Od dziesięciu lat Zespół Szkół Nr 8 w Wałbrzychu organizuje olimpiadę informatyczną dla uczniów szkół gimnazjalnych, a od trzech lat również dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która swoim zasięgiem obejmuje teren powiatów wałbrzyskiego, kamiennogórskiego, świdnickiego oraz kłodzkiego. W 2009 została ona przemianowana na Konkurs Wiedzy Informatycznej „T@lenty Informatyczne” (www. talentyinformatyczne.pl). a przedsięwzięcie to zostało objęte honorowym patronatem przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i starostę wałbrzyskiego. Ponadto w organizację włączyły się znaczące firmy z regionu wałbrzyskiego tj. Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., heapmail Internet Solutions sp. z o.o., Mecenasem konkursu został Rotary Klub Świdnica – Wałbrzych. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu wałbrzyskiego, kamiennogórskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego oraz kłodzkiego, którzy interesują się szeroko rozumianą informatyką. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów, jaki i nauczycieli nowymi możliwościami informatyki, pobudzenie aktywności młodzieży uzdolnionej oraz stworzenie możliwości samodzielnego zdobywania wiedzy oraz rozwijanie swoich uzdolnień. Dla finalistów przygotowane zostały atrakcyjne nagrody oraz roczne stypendia. Każda szkoła może zgłosić do konkursu 3 osoby – zgłoszenia może dokonać nauczyciel za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, znajdującego się na stronie konkursu: www. talentyinformatyczne.pl. Wymiernymi korzyściami dla firm biorących udział w przedsięwzięciu jest przede wszystkim nawiązanie szerokiej współpracy ze szkołą poprzez realizację praktyk zawodowych, modyfikowanie programów nauczania celem dostosowania ich do realnych potrzeb lokalnego rynku pracy, zatrudnianie absolwentów, podejmowanie dalszych działań mających na celu promocję usług świadczonych przez firmy wśród uczniów i rodziców, jak również szerszego grona odbiorców. Organizacja Konkursu Informatycznego daje możliwość nawiązania współpracy pomiędzy lokalnymi przedsiębiorcami a szkołą w zakresie realizacji systemu stypendialnego dla najlepszych uczniów, jak również rzeczowe wsparcie procesu dydaktycznego celem jak najlepszego przygotowania młodzieży do realnych potrzeb rynku pracy.
źródło: 30minut
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy przy współpracy z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego zapraszają na webinarium "Dotacje na usługi rozwojowe, kursy, szkolenia, podnoszenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy". Spotkanie informacyjne on-line dotyczy możliwości uzyskania wsparcia finansowego na usługi rozwojowe m.in. kursy, szkolenia, nabywanie, potwierdzenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy.
Jak się zapisać: Aby wziąć udział w webinarium, należy zgłosić swoje uczestnictwo na adres: Aleksandra.Kukula@dolnyslask.pl Po zgłoszeniu się otrzymacie Państwo indywidualny link do spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w webinarium jest bezpłatny. W razie problemów technicznych, prosimy o kontakt z organizatorem.
Do udziału zapraszamy: dolnośląskich przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na rozwój firmy.
Spotkanie odbędzie się: 22.10.2024 (wtorek), w godzinach 10.00-11.20 poprzez platformę on-line Zoom.
Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczął nabór do nowo powołanej Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji. Jest to najważniejsze forum współpracy samorządu Dolnego Śląska z firmami, sektorem nauki i badań, instytucjami otoczenia biznesu i innymi uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji zaprogramowane w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, a zarazem istotny element procesu przedsiębiorczego odkrywania.
Celem prac grupy jest stała identyfikacja i monitoring wskazanych obszarów rozwojowych w regionie, określanych jako inteligentne specjalizacje, określanie kierunków rozwoju oraz najbardziej perspektywicznych nisz, w które powinny być inwestowane środki przeznaczone na wzrost innowacyjności. Celem jest również zapewnienie stałej kooperacji pomiędzy stroną samorządową a uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji. Współpraca ta z jednej strony pomaga dostosować politykę innowacyjną Dolnego Śląska do potrzeb przedsiębiorstw, uczelni, sektora badawczo-rozwojowego, otoczenia biznesu i użytkowników innowacji, oraz co najważniejsze, jest także dla uczestników miejscem animowania współpracy i inicjowania wspólnych projektów i przedsięwzięć. Samorząd zakłada możliwość organizowania zespołów zadaniowych/tematycznych w ramach Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji, ukierunkowanych na animację przedsięwzięć w obszarze konkretnej specjalizacji.
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu szkoleniowo-matchmakingowym „Nauka dla Biznesu”, które odbędzie się 18 września 2024 roku (spotkania matchmakingowe na żywo i online w dniach 19-20 września). Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dla uczestników wydarzenia „Nauka dla Biznesu” przewidzieliśmy zniżkę na udział w równolegle odbywającej się konferencji PORT for Health 2024.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.