Weronika Nitka i Karol Cichocki zwycięzcami (kategorie: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne) konkursu Talenty Informatyczne. Była to już 11 edycja, znanych w całym regionie zmagań, sprawdzających wiedzę z zakresu programowania, wykorzystania aplikacji i znajomości architektury komputerów. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodych informatyków z regionu. W XI edycji do zmagań przystąpiło aż 82 uczestników, w tym 6 dziewcząt. Informatyczne Talenty zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe oraz dwa rodzaje zadań: teoretyczne i praktyczne.
Poziom konkursu był znacznie wyższy niż w roku ubiegłym, ze względy na bardziej skomplikowaną i rozbudowana część praktyczną. - W tym roku zawodnicy musieli się zmierzyć z trudnym zadaniem z programu Microsoft Excel. W jednej z grum trzeba było ustawić układ scalony, który sam miał wykonywać obliczenia – tłumaczy Roman Głód, współorganizator „Informatycznych Talentów”. Uczestnicy konkursu prezentowali wysoki i wyrównany poziom wiedzy z szeroko rozumianej informatyki . Świadczy o tym między innymi fakt, że do drugiego etapu zakwalifikowało się więcej osób, niż ilość wymagana. Po parogodzinnych zmaganiach najlepsza wśród uczniów gimnazjum okazała się Weronika Nitka, z wałbrzyskiej placówki nr 13. - Myślę, że spróbuje swoich sił również w przyszłym roku. Jeszcze nie wiem, czy zostanę informatykiem, ale grafika komputerowa jest moją pasją i chcę ją rozwijać - opowiada Weronika Nitka, zwyciężczyni „Informatycznych Talentów”, w kategorii szkół gimnazjalnych. Rywalizacja wśród uczestników, reprezentujących szkoły ponad gimnazjalne była równie zacięta. Pomimo tego, że w konkursie wzięli udział zawodnicy z całego powiatu wałbrzyskiego, a nawet uczniowie z Nowej Rudy, Bielawy, Świdnicy i Świebodzic, wygrał właśnie Wałbrzyszanin. Uczeń Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk”, Karol Cichocki, wykazał się największą wiedzą podczas testu praktycznego. - Interesuje się programowaniem oraz tworzeniem stron internetowych. W tej drugiej dziedzinie mam większe osiągnięcia, także myślę, że właśnie z tym zwiążę swoją przyszłość - mówi Kamil Cichocki. Organizatorem zmagań z zakresu Informatyki była firma Heapmail Internet Solutions, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Zespół Szkół Politechnicznych z Wałbrzych. Przedsiębiorcy mają nadzieję, że konkurs zmotywuje młodzież do rozwijania swoich pasji oraz pozostania w regionie w celach zarobkowych. - To jedna z idei naszej firmy, aby móc wyławiać „perełki” informatyczne z tego terenu. -tłumaczy Artur Mazurkiewicz, prezes Heapmail Internet Solutions - Chcemy motywować te osoby, aby pozostawali w byłym województwie wałbrzyskim i zasilali kadrę specjalistów. Wcale nie muszą wyjeżdżać za pracą do Wrocławia, czy Warszawy – dodaje współorganizator. Dzięki głównemu sponsorowi, firmie Kruk S.A. uczestnicy mogli liczyć na ciekawe i wartościowe nagrody. Na zwycięzców czekały między innymi tablety oraz monitory komputerowe. Mecenasem imprezy był z kolei klub Rotary Świdnica – Wałbrzych, który dla najlepszych ufundował roczne stypendia. - Startowanie w olimpiadach i konkursach generuje koszty dla młodych osób. Często drogie sa również same pomoce naukowe. Mamy nadzieję, że te pieniądze pomoga im w rozwijaniu swoich pasji - mówi Janusz Banasik z klubu Rotary Świdnica – Wałbrzych. Honorowy patronat nad Talentami Informatycznymi objął Dolnośląski Kurator Oświaty oraz Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.
źródło:30minut.pl
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.
Jesteśmy grupą osób, którym zależy na wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych w nierównej walce na bardzo konkurencyjnym rynku w Polsce. Zapraszamy na Bieszczadzką Integrację Operatorów Telekomunikacyjnych, która odbędzie się w dniach 03-05 września 2024r. (wtorek-czwartek).
Spotkanie skierowane jest do właścicieli wybranych firm telekomunikacyjnych oraz kadry zarządzającej, którzy chcieliby posłuchać oraz opowiedzieć o sprawdzonych i działających rozwiązaniach w prowadzeniu biznesu telekomunikacyjnego. Nie będą to jednak nudne wykłady ale spotkanie w luźnej atmosferze przy inspirujących rozmowach, dobrym jedzeniu, wybornych trunkach i doborowym towarzystwie.
Na miejsce tego wyjątkowego spotkania wybraliśmy Eden Rajskie SPA położone w Bieszczadach, bezpośrednio nad rzeką San, nieopodal Jeziora Solińskiego. Obsługa tego wyjątkowego miejsca zadba o atmosferę relaksu, a Państwo zdecydują czy najlepiej o biznesie rozmawia się w basenie, saunie, jacuzzi, czy przy zastawionym stole, podczas spaceru w górach a może w kajaku podczas spływu. Zależy nam na kameralnym charakterze spotkania tak aby każdy z każdym miał okazję porozmawiać, dlatego liczba miejsc jest ograniczona.
W dniu 19 marca br. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podpisał umowę o powierzenie grantu "Cyberbezpieczny Powiat Wałbrzyski", który został wybrany do dofinansowania w konkursie grantowym pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”, realizowanym w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe. Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa”.
czytaj więcejKongres Prawny EY Law to nie tylko miejsce wymiany wiedzy, ale także platforma budowania wspólnych rozwiązań na rzecz przyszłości. Nasze panele, prelekcje i dyskusje to unikalna okazja do zdobycia nowych perspektyw i rozszerzenia horyzontów zawodowych.
Zapraszamy już we wtorek 19 marca 2024 roku w godz. 9:30 - 14:00.
Kongres Prawny odbywa się w formule online. Rejestracja jest bezpłatna.