„Pi pi, pi pi” - dźwięk dobiegający z kieszeni spodni, połączony z wibracją. Na ekranie telefonu komórkowego tekst: „By marzenia się spełniły, kury jaja poświęciły, tata nam dyngusa sprawił, Ksiądz nam święta błogosławił…” Tylko od kogo ten SMS? Numer nieznany… Internet i sieci komórkowe zrewolucjonizowały komunikację pomiędzy ludźmi. Z tego dobrodziejstwa korzystamy codziennie wysyłając wiadomości tekstowe, e-maile oraz przeglądając portale społecznościowe. Składane życzenia mają jednak sens, gdy kierujemy je personalnie w stronę drugiej osoby. Opcja „wyślij do wielu” ma swoje zalety - w przypadku życzeń jest jednak wyłącznie spełnieniem obowiązku. Sam tekst wiadomości traci na znaczeniu. Kupić kartkę i znaczek, napisać odręcznie wiadomość do rodziny lub znajomego, pójść na pocztę, stanąć w kolejce, poczekać aż znudzona ekspedientka przybije pieczątkę na kopercie - wszystko to wymaga czasu. Dużo więcej zaangażowania, niż wybrać opcję w telefonie i przekazać dalej, otrzymany wcześniej wierszyk z życzeniami.
Tradycyjne kartki świąteczne odchodzą więc do lamusa, ustępując miejsca wiadomościom przekazywanym falami radiowymi i światłowodami. Nie jest jednak ważne w jaki sposób złożymy życzenia, ale czy będą one szczere i kierowane konkretnie do danej osoby. O ile milej podczas śniadania wielkanocnego odebrać smsa o treści „Wszystkiego najlepszego Jacek!”, niż otrzymać kolejny łańcuszek anonimowego twórcy.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.
Jesteśmy grupą osób, którym zależy na wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych w nierównej walce na bardzo konkurencyjnym rynku w Polsce. Zapraszamy na Bieszczadzką Integrację Operatorów Telekomunikacyjnych, która odbędzie się w dniach 03-05 września 2024r. (wtorek-czwartek).
Spotkanie skierowane jest do właścicieli wybranych firm telekomunikacyjnych oraz kadry zarządzającej, którzy chcieliby posłuchać oraz opowiedzieć o sprawdzonych i działających rozwiązaniach w prowadzeniu biznesu telekomunikacyjnego. Nie będą to jednak nudne wykłady ale spotkanie w luźnej atmosferze przy inspirujących rozmowach, dobrym jedzeniu, wybornych trunkach i doborowym towarzystwie.
Na miejsce tego wyjątkowego spotkania wybraliśmy Eden Rajskie SPA położone w Bieszczadach, bezpośrednio nad rzeką San, nieopodal Jeziora Solińskiego. Obsługa tego wyjątkowego miejsca zadba o atmosferę relaksu, a Państwo zdecydują czy najlepiej o biznesie rozmawia się w basenie, saunie, jacuzzi, czy przy zastawionym stole, podczas spaceru w górach a może w kajaku podczas spływu. Zależy nam na kameralnym charakterze spotkania tak aby każdy z każdym miał okazję porozmawiać, dlatego liczba miejsc jest ograniczona.
W dniu 19 marca br. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podpisał umowę o powierzenie grantu "Cyberbezpieczny Powiat Wałbrzyski", który został wybrany do dofinansowania w konkursie grantowym pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”, realizowanym w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe. Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa”.
czytaj więcejKongres Prawny EY Law to nie tylko miejsce wymiany wiedzy, ale także platforma budowania wspólnych rozwiązań na rzecz przyszłości. Nasze panele, prelekcje i dyskusje to unikalna okazja do zdobycia nowych perspektyw i rozszerzenia horyzontów zawodowych.
Zapraszamy już we wtorek 19 marca 2024 roku w godz. 9:30 - 14:00.
Kongres Prawny odbywa się w formule online. Rejestracja jest bezpłatna.