Zakończył się prawie dwuletni projekt, mający na celu wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z Boguszowa - Gorc. Dziewięćdziesięciu podopiecznych szkoły podstawowej nr 6 przy wsparciu Stowarzyszenia Forum Aktywności Lokalnej z Wałbrzycha, uczestniczyło w łącznie ponad 1300 godzinach zajęć dodatkowych. Projekt "Boguszowska Szóstka akademia prymusów” współfinansowany był z funduszy Unii Europejskiej. W jego ramach odbyło się 770 godzin zajęć wyrównawczych oraz 560 godzin zajęć pozalekcyjnych. Celem projektu było stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju dzieci ze szkoły podstawowej. Liczne zajęcia dodatkowe już przyniosły wymierne efekty. - Widać, że dzieci są bardzo wdzięczne i zadowolone. Większość z nich poprawiła swoje wyniki w nauce, co przekłada się na lepsze oceny na świadectwie.
Wiele z nich rozwinęło również swoje umiejętności na zajęciach pozalekcyjnych. Przykładem jest dziewczynka, która rozwiązuje zagadki matematyczne „sudoku” na poziomie, z którym nawet nauczyciele mają problemy. Zdobywa również nagrody na konkursach powiatowych i wojewódzkich - opowiada Marta Sys, koordynatorka projektu ze Stowarzyszenia Forum Aktywności Lokalnej. Dla ułatwienia realizacji wszystkich zajęć dzieci zostały wyposażone w niezbędne zestawy przyborów, ćwiczeń i podręczników.
Nauczyciele zaś otrzymali pomoce dydaktyczne, które ułatwiły i uatrakcyjniły prowadzone lekcje. - Razem ze stowarzyszeniem zaplanowaliśmy co będzie nam potrzebne, poczynając od projektora multimedialnego, poprzez książki, aż po atlasy i zestawy map – mówi Katarzyna Mikołajczyk, dyrektorka SP nr 6 w Boguszowie – Gorcach – Dzieci otrzymały piórniki, kredki i inne pomoce dydaktyczne. Bardzo cenie sobie słowniki multimedialne oraz oprogramowanie komputerowe do nauki historii i przyrody. Dla dzieci lekcje w tej formie były przyjemnością – dodaje dyrektorka. W okresie realizacji projektu odbyło się również 25 konkursów sprawdzających wiedzę. Podopieczni boguszowskiej szkoły podstawowej wzieli także udział w 20 lekcjach wyjazdowych. - Byliśmy między innymi w siedzibie Telewizji Polskiej we Wrocławiu, na przedstawieniach teatralnych i musicalowych, zwiedziliśmy muzea i galerie. Odbyły się również liczne lekcje w terenie, które poszerzyły wiedzę dzieci – wymienia Marzena Rajda, nauczycielka języka polskiego.
Projekt realizowany był od sierpnia 2009 roku do czerwca 2011 roku. Na zakończenie rozdano uczniom nagrody i wyróżnienia oraz podziękowano osobom, które wyróżniały się aktywnością podczas zajęć dodatkowych.
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy przy współpracy z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego zapraszają na webinarium "Dotacje na usługi rozwojowe, kursy, szkolenia, podnoszenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy". Spotkanie informacyjne on-line dotyczy możliwości uzyskania wsparcia finansowego na usługi rozwojowe m.in. kursy, szkolenia, nabywanie, potwierdzenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy.
Jak się zapisać: Aby wziąć udział w webinarium, należy zgłosić swoje uczestnictwo na adres: Aleksandra.Kukula@dolnyslask.pl Po zgłoszeniu się otrzymacie Państwo indywidualny link do spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w webinarium jest bezpłatny. W razie problemów technicznych, prosimy o kontakt z organizatorem.
Do udziału zapraszamy: dolnośląskich przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na rozwój firmy.
Spotkanie odbędzie się: 22.10.2024 (wtorek), w godzinach 10.00-11.20 poprzez platformę on-line Zoom.
Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczął nabór do nowo powołanej Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji. Jest to najważniejsze forum współpracy samorządu Dolnego Śląska z firmami, sektorem nauki i badań, instytucjami otoczenia biznesu i innymi uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji zaprogramowane w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, a zarazem istotny element procesu przedsiębiorczego odkrywania.
Celem prac grupy jest stała identyfikacja i monitoring wskazanych obszarów rozwojowych w regionie, określanych jako inteligentne specjalizacje, określanie kierunków rozwoju oraz najbardziej perspektywicznych nisz, w które powinny być inwestowane środki przeznaczone na wzrost innowacyjności. Celem jest również zapewnienie stałej kooperacji pomiędzy stroną samorządową a uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji. Współpraca ta z jednej strony pomaga dostosować politykę innowacyjną Dolnego Śląska do potrzeb przedsiębiorstw, uczelni, sektora badawczo-rozwojowego, otoczenia biznesu i użytkowników innowacji, oraz co najważniejsze, jest także dla uczestników miejscem animowania współpracy i inicjowania wspólnych projektów i przedsięwzięć. Samorząd zakłada możliwość organizowania zespołów zadaniowych/tematycznych w ramach Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji, ukierunkowanych na animację przedsięwzięć w obszarze konkretnej specjalizacji.
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu szkoleniowo-matchmakingowym „Nauka dla Biznesu”, które odbędzie się 18 września 2024 roku (spotkania matchmakingowe na żywo i online w dniach 19-20 września). Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dla uczestników wydarzenia „Nauka dla Biznesu” przewidzieliśmy zniżkę na udział w równolegle odbywającej się konferencji PORT for Health 2024.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.