Mobilni społecznie mieszkańcy gminy Głuszyca to nazwa projektu realizowanego przez Fundację Wałbrzych 2000 dla mieszkańców gminy Głuszyca. Partnerem projektu jest Urząd Miejski w Głuszycy, a środki na jego realizację Fundacja pozyskała w drodze konkursu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz krajowego wkładu publicznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
Do udziału w projekcie, który jest realizowany od 1 stycznia do 30 kwietnia 2011 r. Fundacja zaprasza mieszkańców gminy Głuszyca, bez względu na wiek i płeć, niezatrudnionych i nieaktywnych zawodowo, nieposiadających prawa jazdy kat. B, a zainteresowanych zdobyciem nowych umiejętności. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Uczestnicy projektu ukończą kurs komputerowy, wezmą udział w warsztatach psychologiczno-doradczych, a po szkoleniu teoretycznym i praktycznej nauce jazdy samochodem przystąpią do egzaminu państwowego na prawo jazdy kat. B.
- To już trzeci rok współpracy i trzeci projekt – mówi Henryk Ziomek, koordynator projektu – który realizujemy dla mieszkańców gminy Głuszyca. Wiedząc, jak ważne są umiejętności obsługi komputera i posiadanie prawa jazdy w poszukiwaniu i zdobyciu pracy, a równocześnie, jak trudno osobom nieposiadającym stałych źródeł utrzymania sfinansować takie kursy, wspólnie z władzami samorządowymi Głuszycy przygotowaliśmy kolejny projekt, na który udało się pozyskać pieniądze z Unii Europejskiej.
Mieszkańców gminy Głuszyca chcących wziąć udział w projekcie zapraszamy z dowodem osobistym do siedziby Fundacji Wałbrzych 2000 (Wałbrzych, ul. Wrocławska 53) lub głuszyckiego oddziału Powiatowego Urzędu Pracy (Głuszyca, ul. Grunwaldzka 38) oraz Ośrodka Pomocy Społecznej (Głuszyca, ul. Grunwaldzka 38).
Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie internetowej Fundacji www.walbrzych2000.pl, można je również uzyskać pod nr telefonu 74 843 45 32.
O Fundacji Wałbrzych 2000 – powstała w maju 1995 r. organizacja non profit, której celem jest wspieranie procesu restrukturyzacji gospodarczej, przeciwdziałanie bezrobociu, rozwój przedsiębiorczości i kształtowanie form współdziałania podmiotów oraz instytucji na rzecz rozwoju regionu wałbrzyskiego. Fundacja prowadzi Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości, który organizuje i przeprowadza kursy, szkolenia, warsztaty dla wszystkich tych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje lub zdobyć nowe umiejętności; najlepszy w Polsce Fundusz Rozwoju Przedsiębiorczości oferujący środki finansowe z banku światowego, skierowane dla osób fizycznych i podmiotów gospodarczych, które rozpoczynają lub prowadzą działalność gospodarczą oraz Ośrodek Szkolenia Kierowców mogący się poszczycić wysoką zdawalnością egzaminu na prawo jazdy kat. B. Więcej: www.walbrzych2000.pl.
Dodatkowych informacji udziela:
Henryk Ziomek
Fundacja Wałbrzych 2000
tel./faks: (74) 843 45 32, 662 065 242
henryk-ziomek@walbrzych2000.pl
źródło: gluszyca.pl
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy przy współpracy z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego zapraszają na webinarium "Dotacje na usługi rozwojowe, kursy, szkolenia, podnoszenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy". Spotkanie informacyjne on-line dotyczy możliwości uzyskania wsparcia finansowego na usługi rozwojowe m.in. kursy, szkolenia, nabywanie, potwierdzenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy.
Jak się zapisać: Aby wziąć udział w webinarium, należy zgłosić swoje uczestnictwo na adres: Aleksandra.Kukula@dolnyslask.pl Po zgłoszeniu się otrzymacie Państwo indywidualny link do spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w webinarium jest bezpłatny. W razie problemów technicznych, prosimy o kontakt z organizatorem.
Do udziału zapraszamy: dolnośląskich przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na rozwój firmy.
Spotkanie odbędzie się: 22.10.2024 (wtorek), w godzinach 10.00-11.20 poprzez platformę on-line Zoom.
Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczął nabór do nowo powołanej Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji. Jest to najważniejsze forum współpracy samorządu Dolnego Śląska z firmami, sektorem nauki i badań, instytucjami otoczenia biznesu i innymi uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji zaprogramowane w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, a zarazem istotny element procesu przedsiębiorczego odkrywania.
Celem prac grupy jest stała identyfikacja i monitoring wskazanych obszarów rozwojowych w regionie, określanych jako inteligentne specjalizacje, określanie kierunków rozwoju oraz najbardziej perspektywicznych nisz, w które powinny być inwestowane środki przeznaczone na wzrost innowacyjności. Celem jest również zapewnienie stałej kooperacji pomiędzy stroną samorządową a uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji. Współpraca ta z jednej strony pomaga dostosować politykę innowacyjną Dolnego Śląska do potrzeb przedsiębiorstw, uczelni, sektora badawczo-rozwojowego, otoczenia biznesu i użytkowników innowacji, oraz co najważniejsze, jest także dla uczestników miejscem animowania współpracy i inicjowania wspólnych projektów i przedsięwzięć. Samorząd zakłada możliwość organizowania zespołów zadaniowych/tematycznych w ramach Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji, ukierunkowanych na animację przedsięwzięć w obszarze konkretnej specjalizacji.
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu szkoleniowo-matchmakingowym „Nauka dla Biznesu”, które odbędzie się 18 września 2024 roku (spotkania matchmakingowe na żywo i online w dniach 19-20 września). Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dla uczestników wydarzenia „Nauka dla Biznesu” przewidzieliśmy zniżkę na udział w równolegle odbywającej się konferencji PORT for Health 2024.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.