Niespełna pół roku temu, w listopadzie 2010 r., pani Elżbieta Gajewska – Dyrektor MBP-CK w Boguszowie-Gorcach odebrała z rąk ówczesnego starosty Augustyna Skrętkowicza tytuł i nagrodę „Zasłużonego dla kultury”, a już w marcu br. członkowie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Powiatu Wałbrzyskiego przyznali pani Elżbiecie kolejną nagrodę – „Bibliotekarza Roku”. Tytuł ten przyznawany jest rokrocznie najbardziej cenionym i szanowanym przez środowisko bibliotekarzom. Regulamin konkursu nakłada dodatkowo pewne warunki, które powinny zostać spełnione przez kandydata, w tym, m.in.: konkretne dokonania kandydata, które w znaczący sposób usprawniły działanie bibliotek, organizacja pracy, modernizacja biblioteki i jej procesów, rozwój czytelnictwa, organizacja szkoleń i innych form doskonalenia zawodowego, udział w publikacjach, postępowanie zgodnie z Kodeksem Etyki Bibliotekarskiej.
Pani Elżbieta swoją postawą i działaniem spełniła wszystkie regulaminowe warunki, dlatego członkowie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Koło w Wałbrzychu, nie miało żadnych wątpliwości, że nagroda należy się właśnie jej. Trudno by szukać tak zaangażowanej, pełnej poświęcenia, a na dodatek pełnej pasji osoby, która potrafi pogodzić sprawy służbowe z prawdziwą miłością do kultury.
Przybliżmy zatem osobę pani Elżbiety Gajewskiej.
Elżbieta Gajewska, z wykształcenia pedagog, bibliotekarz, od 1999 roku związana jest z działalnością kulturalną i animacją kultury na terenie powiatu wałbrzyskiego. W latach 1999-2000 jako wolontariusz współpracowała z MBP-CK
w Boguszowie-Gorcach, biorąc udział w realizacji zajęć dla dzieci i młodzieży. Od roku 2000 będąc pracownikiem MBP-CK w Boguszowie-Gorcach współtworzyła takie przedsięwzięcia jak Dni Boguszowa-Gorc, Polsko-Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej, Wernisaże, Wakacje z biblioteką, Ferie z biblioteką i inne. Od 2008 roku jest Dyrektorem MBP-CK w Boguszowie-Gorcach. Współtworzy m.in. imprezy o randze międzynarodowej tj. Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu i Małej Formy Graficznej, Interdyscyplinarny Międzynarodowy Plener Artystyczny. Z pasją rozwija Międzynarodowy Konkurs Twórczości Dziecięcej „Dziecięce Szopki”. Jest autorem artykułu dotyczącego działalności MBP-CK, który został zamieszczony w roku 2010 w czasopiśmie „Książka i Czytelnik”. W roku 2010 wspólnie z Biblioteką „pod Atlantami” zorganizowała również w boguszowskiej instytucji szkolenie dla bibliotekarzy.
Elżbieta Gajewska to pedagog i bibliotekarz, naprawdę oddany dzieciom i mieszkańcom. Pracując na Filiach bibliotecznych potrafiła nie tylko poświęcać swój czas, ale także prywatne środki finansowe na remont nowej biblioteki. Zresztą również teraz jako dyrektor chętnie angażuje się w zajęcia dla dzieci i młodzieży. Od 2009 roku rokrocznie podczas wakacji prowadzi warsztaty wikliniarstwa dla dzieci i młodzieży, propagując tym samym tradycję wśród młodych mieszkańców naszego miasta. Praca na rzecz społeczności lokalnej to dla Elżbiety Gajewskiej wielka pasja.
To osoba, która kocha ludzi i jest otwarta na wszelkie pomysły. Elżbieta Gajewska to dobry menadżer i szef. Dba o swoją instytucję i pracowników. Dzięki jej kreatywności, umiejętnościom organizacyjnym i gospodarności instytucja ma możliwość rozwoju,a jej działalność staje się z roku na rok coraz bogatsza. W przeciągu niespełna 2 lat, w znaczący sposób rozwinęła się komputeryzacja instytucji. Na każdej filii bibliotecznej zarówno bibliotekarze, jak i czytelnicy mają nieograniczony dostęp do komputera i Internetu. Ponadto od momentu objęcia stanowiska Dyrektora, tj. od 2008 r. Pani Elżbieta sukcesywnie, pomimo ograniczanych z roku na rok środków finansowych, remontuje filie biblioteczne MBP-CK. Generalnemu remontowi poddana została Filia nr 5 w Starym Lesieńcu oraz Filia nr 2 na I Kuźnicach. Uroczysta dekoracja „Bibliotekarza Roku” będzie miała miejsce 9 maja (poniedziałek) 2011 r. w Sali widowiskowej MBP-CK, pl. Odrodzenia 4 w Boguszowie-Gorcach, przy okazji obchodów Święta Bibliotekarza. Pani Elżbieta odbierze nagrodę z rąk Przewodniczącej Koła SBP Pani Małgorzaty Wolińskiej. Serdecznie gratulujemy sukcesów pani Dyrektor i życzymy dalszej tak owocnej pracy na rzecz społeczności lokalnej i promocji naszego miasta!
źródło: boguszow-gorce.pl
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy przy współpracy z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego zapraszają na webinarium "Dotacje na usługi rozwojowe, kursy, szkolenia, podnoszenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy". Spotkanie informacyjne on-line dotyczy możliwości uzyskania wsparcia finansowego na usługi rozwojowe m.in. kursy, szkolenia, nabywanie, potwierdzenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy.
Jak się zapisać: Aby wziąć udział w webinarium, należy zgłosić swoje uczestnictwo na adres: Aleksandra.Kukula@dolnyslask.pl Po zgłoszeniu się otrzymacie Państwo indywidualny link do spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w webinarium jest bezpłatny. W razie problemów technicznych, prosimy o kontakt z organizatorem.
Do udziału zapraszamy: dolnośląskich przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na rozwój firmy.
Spotkanie odbędzie się: 22.10.2024 (wtorek), w godzinach 10.00-11.20 poprzez platformę on-line Zoom.
Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczął nabór do nowo powołanej Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji. Jest to najważniejsze forum współpracy samorządu Dolnego Śląska z firmami, sektorem nauki i badań, instytucjami otoczenia biznesu i innymi uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji zaprogramowane w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, a zarazem istotny element procesu przedsiębiorczego odkrywania.
Celem prac grupy jest stała identyfikacja i monitoring wskazanych obszarów rozwojowych w regionie, określanych jako inteligentne specjalizacje, określanie kierunków rozwoju oraz najbardziej perspektywicznych nisz, w które powinny być inwestowane środki przeznaczone na wzrost innowacyjności. Celem jest również zapewnienie stałej kooperacji pomiędzy stroną samorządową a uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji. Współpraca ta z jednej strony pomaga dostosować politykę innowacyjną Dolnego Śląska do potrzeb przedsiębiorstw, uczelni, sektora badawczo-rozwojowego, otoczenia biznesu i użytkowników innowacji, oraz co najważniejsze, jest także dla uczestników miejscem animowania współpracy i inicjowania wspólnych projektów i przedsięwzięć. Samorząd zakłada możliwość organizowania zespołów zadaniowych/tematycznych w ramach Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji, ukierunkowanych na animację przedsięwzięć w obszarze konkretnej specjalizacji.
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu szkoleniowo-matchmakingowym „Nauka dla Biznesu”, które odbędzie się 18 września 2024 roku (spotkania matchmakingowe na żywo i online w dniach 19-20 września). Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dla uczestników wydarzenia „Nauka dla Biznesu” przewidzieliśmy zniżkę na udział w równolegle odbywającej się konferencji PORT for Health 2024.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.