Niespełna pół roku temu, w listopadzie 2010 r., pani Elżbieta Gajewska – Dyrektor MBP-CK w Boguszowie-Gorcach odebrała z rąk ówczesnego starosty Augustyna Skrętkowicza tytuł i nagrodę „Zasłużonego dla kultury”, a już w marcu br. członkowie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Powiatu Wałbrzyskiego przyznali pani Elżbiecie kolejną nagrodę – „Bibliotekarza Roku”. Tytuł ten przyznawany jest rokrocznie najbardziej cenionym i szanowanym przez środowisko bibliotekarzom. Regulamin konkursu nakłada dodatkowo pewne warunki, które powinny zostać spełnione przez kandydata, w tym, m.in.: konkretne dokonania kandydata, które w znaczący sposób usprawniły działanie bibliotek, organizacja pracy, modernizacja biblioteki i jej procesów, rozwój czytelnictwa, organizacja szkoleń i innych form doskonalenia zawodowego, udział w publikacjach, postępowanie zgodnie z Kodeksem Etyki Bibliotekarskiej.
Pani Elżbieta swoją postawą i działaniem spełniła wszystkie regulaminowe warunki, dlatego członkowie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Koło w Wałbrzychu, nie miało żadnych wątpliwości, że nagroda należy się właśnie jej. Trudno by szukać tak zaangażowanej, pełnej poświęcenia, a na dodatek pełnej pasji osoby, która potrafi pogodzić sprawy służbowe z prawdziwą miłością do kultury.
Przybliżmy zatem osobę pani Elżbiety Gajewskiej.
Elżbieta Gajewska, z wykształcenia pedagog, bibliotekarz, od 1999 roku związana jest z działalnością kulturalną i animacją kultury na terenie powiatu wałbrzyskiego. W latach 1999-2000 jako wolontariusz współpracowała z MBP-CK
w Boguszowie-Gorcach, biorąc udział w realizacji zajęć dla dzieci i młodzieży. Od roku 2000 będąc pracownikiem MBP-CK w Boguszowie-Gorcach współtworzyła takie przedsięwzięcia jak Dni Boguszowa-Gorc, Polsko-Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej, Wernisaże, Wakacje z biblioteką, Ferie z biblioteką i inne. Od 2008 roku jest Dyrektorem MBP-CK w Boguszowie-Gorcach. Współtworzy m.in. imprezy o randze międzynarodowej tj. Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu i Małej Formy Graficznej, Interdyscyplinarny Międzynarodowy Plener Artystyczny. Z pasją rozwija Międzynarodowy Konkurs Twórczości Dziecięcej „Dziecięce Szopki”. Jest autorem artykułu dotyczącego działalności MBP-CK, który został zamieszczony w roku 2010 w czasopiśmie „Książka i Czytelnik”. W roku 2010 wspólnie z Biblioteką „pod Atlantami” zorganizowała również w boguszowskiej instytucji szkolenie dla bibliotekarzy.
Elżbieta Gajewska to pedagog i bibliotekarz, naprawdę oddany dzieciom i mieszkańcom. Pracując na Filiach bibliotecznych potrafiła nie tylko poświęcać swój czas, ale także prywatne środki finansowe na remont nowej biblioteki. Zresztą również teraz jako dyrektor chętnie angażuje się w zajęcia dla dzieci i młodzieży. Od 2009 roku rokrocznie podczas wakacji prowadzi warsztaty wikliniarstwa dla dzieci i młodzieży, propagując tym samym tradycję wśród młodych mieszkańców naszego miasta. Praca na rzecz społeczności lokalnej to dla Elżbiety Gajewskiej wielka pasja.
To osoba, która kocha ludzi i jest otwarta na wszelkie pomysły. Elżbieta Gajewska to dobry menadżer i szef. Dba o swoją instytucję i pracowników. Dzięki jej kreatywności, umiejętnościom organizacyjnym i gospodarności instytucja ma możliwość rozwoju,a jej działalność staje się z roku na rok coraz bogatsza. W przeciągu niespełna 2 lat, w znaczący sposób rozwinęła się komputeryzacja instytucji. Na każdej filii bibliotecznej zarówno bibliotekarze, jak i czytelnicy mają nieograniczony dostęp do komputera i Internetu. Ponadto od momentu objęcia stanowiska Dyrektora, tj. od 2008 r. Pani Elżbieta sukcesywnie, pomimo ograniczanych z roku na rok środków finansowych, remontuje filie biblioteczne MBP-CK. Generalnemu remontowi poddana została Filia nr 5 w Starym Lesieńcu oraz Filia nr 2 na I Kuźnicach. Uroczysta dekoracja „Bibliotekarza Roku” będzie miała miejsce 9 maja (poniedziałek) 2011 r. w Sali widowiskowej MBP-CK, pl. Odrodzenia 4 w Boguszowie-Gorcach, przy okazji obchodów Święta Bibliotekarza. Pani Elżbieta odbierze nagrodę z rąk Przewodniczącej Koła SBP Pani Małgorzaty Wolińskiej. Serdecznie gratulujemy sukcesów pani Dyrektor i życzymy dalszej tak owocnej pracy na rzecz społeczności lokalnej i promocji naszego miasta!
źródło: boguszow-gorce.pl
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.
Jesteśmy grupą osób, którym zależy na wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych w nierównej walce na bardzo konkurencyjnym rynku w Polsce. Zapraszamy na Bieszczadzką Integrację Operatorów Telekomunikacyjnych, która odbędzie się w dniach 03-05 września 2024r. (wtorek-czwartek).
Spotkanie skierowane jest do właścicieli wybranych firm telekomunikacyjnych oraz kadry zarządzającej, którzy chcieliby posłuchać oraz opowiedzieć o sprawdzonych i działających rozwiązaniach w prowadzeniu biznesu telekomunikacyjnego. Nie będą to jednak nudne wykłady ale spotkanie w luźnej atmosferze przy inspirujących rozmowach, dobrym jedzeniu, wybornych trunkach i doborowym towarzystwie.
Na miejsce tego wyjątkowego spotkania wybraliśmy Eden Rajskie SPA położone w Bieszczadach, bezpośrednio nad rzeką San, nieopodal Jeziora Solińskiego. Obsługa tego wyjątkowego miejsca zadba o atmosferę relaksu, a Państwo zdecydują czy najlepiej o biznesie rozmawia się w basenie, saunie, jacuzzi, czy przy zastawionym stole, podczas spaceru w górach a może w kajaku podczas spływu. Zależy nam na kameralnym charakterze spotkania tak aby każdy z każdym miał okazję porozmawiać, dlatego liczba miejsc jest ograniczona.
W dniu 19 marca br. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podpisał umowę o powierzenie grantu "Cyberbezpieczny Powiat Wałbrzyski", który został wybrany do dofinansowania w konkursie grantowym pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”, realizowanym w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe. Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa”.
czytaj więcejKongres Prawny EY Law to nie tylko miejsce wymiany wiedzy, ale także platforma budowania wspólnych rozwiązań na rzecz przyszłości. Nasze panele, prelekcje i dyskusje to unikalna okazja do zdobycia nowych perspektyw i rozszerzenia horyzontów zawodowych.
Zapraszamy już we wtorek 19 marca 2024 roku w godz. 9:30 - 14:00.
Kongres Prawny odbywa się w formule online. Rejestracja jest bezpłatna.