Świebodziccy policjanci dostali kolejny prezent od władz miasta - cztery nowoczesne komputery przenośne wraz z drukarkami i zapasowymi toneremi. Będą służyć pracy dzielnicowym, którzy zajmują się sprawami m. in. przemocy w rodzinie. Zostały zakupione ze środków gminnych właśnie na przeciwdziałanie przemocy domowej.
Sprzęt bardzo ucieszył funkcjonariuszy. - Nie moglibyśmy sobie pozwolić na taki wydatek, a komputery bardzo ułatwią pracę policjantom - przyznaje komendant Komisariatu Policji w Świebodzicach Andrzej Dobies. - Podczas kierowania do sądu wniosków przeciwko sprawcom przemocy trzeba przygotować mnóstwo dokumentacji. Zajmują się tym prowadzący sprawę. To nam bardzo usprawni procedurę.
Sprzęt, ufundowany przez miasto, dzielnicowi osobiście odebrali od burmistrza Bogdana Kożuchowicza. - Cieszę się, że znów możemy wspomóc nasze służby - podkreślał burmistrz. - Udało się wygospodarować pieniądze właśnie z puli dotyczącej procedur Niebieskiej Karty, szeroko rozumianej pomocy ofiarom przemocy. Zamiast kolejnych szkoleń czy tego typu działań uznaliśmy, że bardziej przyda się sprzęt.
Przyda się i to na pewno. Tym bardziej, że mundurowi, jak cała budżetówka, zaciskają pasa i o żadnych wydatkach tego typu nawet nie marzą. - Pomagamy, ale i będziemy wymagać - przypominała Aldona Górska, pełnomocnik burmistrza ds. rozwiązywanie problemów alkoholowych, przemocy i narkomanii.
W uroczystości przekazania sprzętu wziął także udział Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, podinspektor Sebastian Nowak.
Komputery wraz z oprzyrządowaniem kosztowały ok. 12 tys. zł. Wcześniej gmina zakupiła także cztery komputery (tym razem stacjonarne) do Świetlicy Środowiskowej za blisko 10 tys. zł.
Samorząd Świebodzic od lat sukcesywnie wspiera miejscową jednostkę policji. Ta pomoc to m. in. dofinansowanie zakupu radiowozów, finansowanie z budżetu dodatkowych patroli pieszych czy wsparcie finansowe przy utworzeniu izby zatrzymań.
źródło: swiebodzice.pl
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy przy współpracy z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego zapraszają na webinarium "Dotacje na usługi rozwojowe, kursy, szkolenia, podnoszenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy". Spotkanie informacyjne on-line dotyczy możliwości uzyskania wsparcia finansowego na usługi rozwojowe m.in. kursy, szkolenia, nabywanie, potwierdzenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy.
Jak się zapisać: Aby wziąć udział w webinarium, należy zgłosić swoje uczestnictwo na adres: Aleksandra.Kukula@dolnyslask.pl Po zgłoszeniu się otrzymacie Państwo indywidualny link do spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w webinarium jest bezpłatny. W razie problemów technicznych, prosimy o kontakt z organizatorem.
Do udziału zapraszamy: dolnośląskich przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na rozwój firmy.
Spotkanie odbędzie się: 22.10.2024 (wtorek), w godzinach 10.00-11.20 poprzez platformę on-line Zoom.
Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczął nabór do nowo powołanej Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji. Jest to najważniejsze forum współpracy samorządu Dolnego Śląska z firmami, sektorem nauki i badań, instytucjami otoczenia biznesu i innymi uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji zaprogramowane w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, a zarazem istotny element procesu przedsiębiorczego odkrywania.
Celem prac grupy jest stała identyfikacja i monitoring wskazanych obszarów rozwojowych w regionie, określanych jako inteligentne specjalizacje, określanie kierunków rozwoju oraz najbardziej perspektywicznych nisz, w które powinny być inwestowane środki przeznaczone na wzrost innowacyjności. Celem jest również zapewnienie stałej kooperacji pomiędzy stroną samorządową a uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji. Współpraca ta z jednej strony pomaga dostosować politykę innowacyjną Dolnego Śląska do potrzeb przedsiębiorstw, uczelni, sektora badawczo-rozwojowego, otoczenia biznesu i użytkowników innowacji, oraz co najważniejsze, jest także dla uczestników miejscem animowania współpracy i inicjowania wspólnych projektów i przedsięwzięć. Samorząd zakłada możliwość organizowania zespołów zadaniowych/tematycznych w ramach Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji, ukierunkowanych na animację przedsięwzięć w obszarze konkretnej specjalizacji.
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu szkoleniowo-matchmakingowym „Nauka dla Biznesu”, które odbędzie się 18 września 2024 roku (spotkania matchmakingowe na żywo i online w dniach 19-20 września). Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dla uczestników wydarzenia „Nauka dla Biznesu” przewidzieliśmy zniżkę na udział w równolegle odbywającej się konferencji PORT for Health 2024.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.