Serdecznie zapraszamy dolnośląskie firmy, w szczególności reprezentantów przemysłu lotniczego i morskiego oraz szeroko rozumianej branży IT, do udziału w wydarzeniu Spin-off Seattle, które odbędzie się w dniach 6-9 maja.
Greater Seattle Partners (GSP), która jest najważniejszą regionalną instytucją zajmującą się inwestycjami w regionie Seattle, organizuje co roku wydarzenie inwestycyjne, w ramach amerykańskiego programu rządowego Select USA, pod nazwą Spin-off Seattle. Ideą projektu jest zachęcenie potencjalnych inwestorów z różnych części świata do rozpoczęcia działalności biznesowej w regionie tzw. Greater Seattle, a program poprzez swoje zachęty i udogodnienia ma zwiększyć jego potencjał inwestycyjny. Warunkiem udziału w spotkaniu jest planowana ekspansja danej firmy na rynek amerykański w regionie Seattle oraz określony potencjał ekonomiczny gwarantujący działalność gospodarczą na terenie USA. Dodatkowym atutem jest też obecność na rynku amerykańskim i zdobyte na nim doświadczenie.
W ubiegłorocznej edycji wydarzenia wzięło udział 38 przedstawicieli (dyrektorów / założycieli / kierowników ds. marketingu i promocji) z 28 spółek z 9 krajów (Kanada, Polska, India, Australia, Włochy, Hiszpania, Korea, Japonia, Meksyk) reprezentujących takie branże przemysłu jak: szeroko rozumiane IT, biotechnologia, Internet rzeczy, lotnictwo i kosmonautyka, logistyka, gospodarka wodna i morska, fintech.
Podczas wydarzenia w roku 2024 uczestnicy mieli okazję nie tylko do poznania osób decyzyjnych z takich firm jak Microsoft, Alaska Airlines, Boening, Amazon, ale także szeregu mniejszych przedsiębiorstw i organizacji profit i non-profit działających lokalnie oraz przedstawicieli władz lokalnych wchodzących w skład regionu Wielkiego Seattle (Tacoma, hrabstwa Snohomish, Seattle, Bellevue) oraz rzecz jasna mieli okazję do nawiązania relacji biznesowych między sobą. Podczas w/w spotkań omawiano nie tylko potencjał gospodarczy poszczególnych firm czy regionów, ale także przedstawiano różnego rodzaju zachęty i udogodnienia dla potencjalnych inwestorów. Cały projekt jest nadzorowany przez dyrektora ds. ekonomicznych GSP– Josha Davisa.
W tym roku, wydarzenie jest planowane w dniach 6-9 maja, tematyka branżowa skupia się na podobnych z ubiegłego roku, ze szczególnych uwzględnieniem przemysłu lotniczego i morskiego oraz szeroko rozumianej branży IT.
dawg.pl
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy przy współpracy z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego zapraszają na webinarium "Dotacje na usługi rozwojowe, kursy, szkolenia, podnoszenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy". Spotkanie informacyjne on-line dotyczy możliwości uzyskania wsparcia finansowego na usługi rozwojowe m.in. kursy, szkolenia, nabywanie, potwierdzenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy.
Jak się zapisać: Aby wziąć udział w webinarium, należy zgłosić swoje uczestnictwo na adres: Aleksandra.Kukula@dolnyslask.pl Po zgłoszeniu się otrzymacie Państwo indywidualny link do spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w webinarium jest bezpłatny. W razie problemów technicznych, prosimy o kontakt z organizatorem.
Do udziału zapraszamy: dolnośląskich przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na rozwój firmy.
Spotkanie odbędzie się: 22.10.2024 (wtorek), w godzinach 10.00-11.20 poprzez platformę on-line Zoom.
Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczął nabór do nowo powołanej Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji. Jest to najważniejsze forum współpracy samorządu Dolnego Śląska z firmami, sektorem nauki i badań, instytucjami otoczenia biznesu i innymi uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji zaprogramowane w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, a zarazem istotny element procesu przedsiębiorczego odkrywania.
Celem prac grupy jest stała identyfikacja i monitoring wskazanych obszarów rozwojowych w regionie, określanych jako inteligentne specjalizacje, określanie kierunków rozwoju oraz najbardziej perspektywicznych nisz, w które powinny być inwestowane środki przeznaczone na wzrost innowacyjności. Celem jest również zapewnienie stałej kooperacji pomiędzy stroną samorządową a uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji. Współpraca ta z jednej strony pomaga dostosować politykę innowacyjną Dolnego Śląska do potrzeb przedsiębiorstw, uczelni, sektora badawczo-rozwojowego, otoczenia biznesu i użytkowników innowacji, oraz co najważniejsze, jest także dla uczestników miejscem animowania współpracy i inicjowania wspólnych projektów i przedsięwzięć. Samorząd zakłada możliwość organizowania zespołów zadaniowych/tematycznych w ramach Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji, ukierunkowanych na animację przedsięwzięć w obszarze konkretnej specjalizacji.
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu szkoleniowo-matchmakingowym „Nauka dla Biznesu”, które odbędzie się 18 września 2024 roku (spotkania matchmakingowe na żywo i online w dniach 19-20 września). Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dla uczestników wydarzenia „Nauka dla Biznesu” przewidzieliśmy zniżkę na udział w równolegle odbywającej się konferencji PORT for Health 2024.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.